پیک نوروزی 97 | داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی میشود ! +جزئیات

دانلود پیک نوروزی 97 داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی 

پیک نوروزی 97 چگونه است ؟

آیا عید نود و هفت پیک نوروزی داریم؟

پیک نوروزی 97 | داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی میشود ! +جزئیات

پیک نوروزی 97

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود، گفت:در نوروز امسال 7.5 میلیون داستان تولید خواهد شد.

وی افزود:داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی می شود و هفت و نیم میلیون داستان در نوروز امسال تولید خواهد شد.

جزئیات خبر داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی میشود 

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان زنده یاد علاقه مندان این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به نقش کلیدی رسانه ها در فرهنگسازی جامعه، اظهار داشت:فرصت کودکی با تصمیم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون در دوره ابتدایی، به کودکان این دوره بازگشت.

حکیم زاده اضافه کرد:به دلیل طولانی بودن ایام نوروز، کودکان از فضای آموزشی دور می شوند و برای تقویت فعالیت هایی که در طول سال تحصیلی کمتر مورد توجه قرار می گیرد، این طرح اجرا می شود.

وی در خصوص پیک نوروزی و پیک شادی، ادامه داد:پیک نوروزی و پیک شادی از شکل متمرکز به شکل منطقه ای و مدرسه ای درآمد اما بررسی ها نشان داد که پیک نوروزی یک فرآیند فرسایشی شده بود و در تثبیت آموخته ها نقش موثری نداشت.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص داستان نویسی در ایام نوروز، افزود:تلاش داریم با این روش با توجه به نقشی که داستان برای انتقال ارزش ها و تقویت قوه تخیل دارد، از این ابزار در بستر مناسبی برای رشد خلاقیت کودکان استفاده شود.

وی با بیان اینکه داستان شنیدن و داستان گفتن با توجه به سبک زندگی امروزی کاهش یافته یا یک طرفه و مجازی شده است، گفت:این طرح موجب تقویت توان گفتاری، شنیداری و ابتکار دانش آموزان خواهد شد.
حکیم زاده با اشاره به ویژگی های این طرح بیان داشت:انتخاب کتاب ها به صورت هدفمند خواهد بود و تلاش می شود فعالیت های یادگیری لذت بخش طراحی شود و متناسب با جنبه های رشد و ابعاد عاطفی دانش آموزان باشد ضمن اینکه استقلال دانش آموزان محور قرار بگیرد، به آداب و رسوم محلی و منطقه ای توجه خاصی شود و متناسب با شرایط ایام تعطیلات به گونه ای طراحی شود که دانش آموزان فرصت بازی و مسافرت را هم داشته باشند و از انجام این فعالیت ها لذت ببرند.

وی خاطر نشان کرد:این فعالیت نوروزی در سه قالب صورت می گیرد؛ خواندن کتاب داستان و تهیه خلاصه کتاب، روایت داستان و نوشتن یک داستان توسط دانش آموزان به انتخاب آنها انجام خواهد شد.
حکیم زاده افزود:دانش آموزان باید نام داستان، نویسنده، تاریخ انتشار و انتشارات در دو برگ خلاصه یادداشت کنند تا به مستند نویسی آنها کمک کنند و یا گزارش دید و بازدید را در قالب روایت گونه با ذکر جزئیات بنویسند.

وی ادامه داد:برای اینکه این فعالیت به شکل خوبی هدایت شود به همکاری معلمان دوره ابتدایی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه امسال توزیع پیک نوروزی ممنوع است، گفت:از خیرین دعوت می کنیم برای ارسال این کتابها در مناطق محروم و عشایری کمک کنند؛ ویژگی های کتابهای مناسب را در دستورالعملی اعلام خواهیم کرد و کتابها از موسسات انتشاراتی مورد تایید انتخاب خواهد شد.

وی بیان داشت:داده های این طرح جمع آوری خواهد شد و در سطح کشوری مورد پایش قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد:تلاش می کنیم که این طرح رقابتی نشود و آگاهی های لازم به اولیا و معلمان داده خواهد شد تا دانش آموزان در این طرح محور باشند و این طرح علاوه بر جدی گرفته شدن فعالیتی لذت بخش باشد.

پیک ها تبدیل به یک کلیشه شده بود و خلاقیت معلم و دانش آموز را از بین می برد و در مواردی گزارش هایی در خصوص سوءاستفاده سودجویان از پیک های نوروزی وجود داشت بنابراین لازم بود با طرح مناسبی جایگزین شود.

پیک نوروزی 97 | داستان نویسی جایگزین پیک نوروزی میشود ! +جزئیات